Dubíčko,z.s.grafika
O nás| Akce| Kontakt| Naše fota z ackcí| sponzoři a dárci| Kronika| Na hlavní stranu
Marcela Červinková Dubí 2, Dlouhá 105, 417 02 tel: 604 191372
kdo si hraje nezlobí

Jarní prázdniny v Příchovicích

V sobotu jsme přijeli a vybalili jsme si. V neděli jsme šli poprvé lyžovat a pak jsme chodili každý den kromě středy. To jsme jeli do Liberce a byli jsme v Babylonu a v plavecké hale, kde je největší tobogán v Evropě. V pátek přijel kouzelník a v sobotu jsme jeli domu.

Tento pobyt se nám moc líbil. Pan vedoucí domu byl nepříjemný a nám se to nelíbilo a proto Veverka našla jinou chatu na příští rok. Také se nám líbilo v Liberci. Hry tu byly moc krásné. (Bážule, Zuzana, Petr, Lipan)
Mé dojmy z jarních prázdnin jsou velmi příjemné. Dopoledne i odpoledne lyžování, večer oddílová hra. Ve středu 3. února jsme navštívili IQ park, Lunapark a plaveckou v Liberci. Pro mě tu nuda neexistovala. Moc se mi tu líbilo. (Lenka)
O jarních prádninách jsme se vydali do Kořenova. Bydleli jsme v penzionu. Každé ráno jsme chodili lyžovat a odpoledne jsme byli venku. Ve středu 3. 2. jsme byli na výletě v Liberci, kde se nám moc líbilo. Navštívili jsme IQ park, Lunapark a plaveckou halu. Na lyžáku to bylo prima a už se těšíme na příští rok. (Petra Blínová a Dominika Vokáčová)
Všecko se nám líbilo až na diskotéku. V Liberci to bylo dobrý. A bylo to hustý na bouracích autech. (Martin a Kuba)
Stejně jako loni jsme o jarních prázdninách vyrazili do Příchovic. Každý den jsme ráno po snídani a odpoledne vyrazili na sjezdovku U Čápa. Naštěstí jsme nemuseli tahat pokaždé lyže, protože jsme si je nechávali v úschovně. Ve středu jsme jeli do Liberce do IQ parku, kde jsme namáhali naše hlavičky. Pak jsme šli do Lunaparku, kde byly různé atrakce (vedro s řevem nechybělo). Pak se pro změnu namáhaly naše nohy po cestě do bazénu. Na bazénu byl nejdelší tobogán v Evropě, měl 150 m. Byl tam také venkovní bazén s výřivkou. Nechyběly ani soutěže, ve kterých nás doprovázela strašidla a duchové. Na sjezdovce se dobře lyžovalo až na pár drobných úrazů, občas se někdo vysypal z vleku, ale jinak bylo vše ok. Moc se nám tu líbilo , akorát chyběla diskotéka. Příští rok určitě zase Příchovice navštívíme. (Julča, Rozi, Barča)

Výlet do historické vesnice Ostrá

V sobotu 23. 5. jsme si vyjeli na výlet do histrické vesnice Ostrá. Neplatilo se tady penězma ale grošema, které jsme si museli koupit. Bylo tady mnoho řemesel, které jsme si mohli vyzkoušet za groše např.: pletení provazů za 2 groše, keramiku za 3 groše, výrobu svíčky za 3 groše a další. Byla tady spousta stánků se suvenýry a jídlem. Prodávali tady třeba jablečné závitky, koláče, vdolky, bramboráky a další a další (nejlepší byly bazalkové placky). Byly tady i velké zahrady a bludiště. Když skončil rozchod, sešli jsme se u jeviště, kde hráli pohádku “Komedianti na káře” Pak jsme si šli rozměnit zbylé groše a potom šli zpátky na vlak.
Julča

Husité na sněhu aneb Jarní prázdniny v Příchovicích

Že husité neuměli jezdit na lyžích? Pche! To je historický omyl! My z Dubíčka vás o tom můžeme beze všeho přesvědčit! Jarní prázdniny jsme si totiž jak se patří užili v jedné vypůjčené husitské tvrzi (rekreační ubytovně) v dalekých Příchovicích u Kořenova. Jako správní a neohrožení bojovníci odolávali jsme větru i sněhu a odhodlaně vyráželi vstříc strmým kopcům čapích sjezdovek. Dokonce i ti z členů naší doružiny, kteří stáli na sněhových prkénkách poprvé, za pár chvil neúnavné a vytrvalé snahy brázdili zdejší sjezdovky rychleji než na tom nejrychlejším oři. Jindy jsme zas trénovali a tříbili naše schopnosti a dovednosti v cvičném boji v menších družinkách – v umu výtvarném i sportovním, stavěli sněhová opevnění, ba došlo i k nejedné velkolepé sněhové bitvě, z níž každý, kdo zůstal alespoň trochu suchý, vyšel jako vítěz. V půli našeho pobytu v příchovické tvrzi jsme podnikli průzkumnou výpravu do města Liberec. Vypátrali jsme nevšední věci ve zdejší IQ Parku, zdolali náročné překážky Lunaparku a nezalekli jsme se ani hlubokých vod libereckého plaveckého areálu. Naše působení v Příchovicích jsme zakončili řádnou slavností, na které nechybělo dobré jídlo a pití, hudba, tanec a vystoupení kejkliře. Pozdraveni budiž všichni členové družiny naší, kteřížto neohroženě připojili se k výpravě to dobrodružné!
Včelka

Bobíkova cukrárna II

Že nevíte co to bylo,tak jste měli přijít k nám,Byla to taková mini výrobna sladkostí.pro ty,kdo rád mlsá Sešlo se nás přes 20 mlsounů a kdo přišek pozdě,měl smůlu protože se nevešel. Nejdřív jsme se rozdělili na 3 skupinky.Jedna skupinka vyráběla šlehačkový pohár s pudinkem a ovocem.Druhá pekla palačinky s nugetou a třetí polévala ovoce čokoládou. Jenom čokoláda ve formičkách nám nechtěla tuhnout.Nakonec Kočka připravila kulinářský test.Nejvíc správných odpovědí věděla Julča s Dominikou/umí totak dobře,že se mohou již vdávat.Doufám jen,že žádným mlsounům nebolela bříška.Tak příště ahoj a uvaříme něco jiného,třeba špagety jako v Itálii. Veverka

Podzimní prázdniny v Rumburku

25. října jsme vyrazili na podzimní prázdniny. Pouštěli jsme draky, jezdili na koních. Druhý den dopoledne jsme hledali poklad a pouštěli jsme draky. Po obědě jsme šli do plavecké haly, kde jsme se pořádně vyřádili.Byl tam skokánek a kdo skočil ze skokánku dostal večer lízátko. Domu jsme přišli akorát na večeři. Večer jsme vyráběli větrníky. Třetí den jsme jeli do Krásné Lípy na celodenní výlet. Byli jsme v domě Národního parku České Švýcarsko. Bylo to tam moc hezký a taky jsme měli rozchod ve městě. Před večeří jsme hráli kroket a různé jiné hry. Po večeři se hrály zase hry a taky se zpívalo s kytarou. Při zpáteční cPoslední den - budíček!!! Šli jsme se umýt a převléknout se. Po snídani nastalo velké balení a pak jsme šli krmit zvířata. Nakonec nastal správný čas a my se vydali na cestu směr nádraží Rumburk. Naše batohy nám na nádraží dovezla dodávka, což bylo moc dobře, protože by nás jinak moc bolela záda. Jeli jsme motoráčkem a pak jsme přestoupili do osobního vlaku. Sice jsme se těšili domů, ale bylo nám líto, že podzimní prázdniny v přírodě končí a my musíme zase domů a druhý den do školy. Na nádraží na nás už netrpělivě čekaly maminky a tak i ta poslední lítost z konce našeho krásného výletu byla zažehnána a my se s radostí vrhli maminkám do náručí.

Víkend bv zubrnicích aneb “podzim na vesnici ve skanzenu”

O víkendu 18.-19. října pořádalo Dubíčko výlet do Zubrnic. I když mi je teprve rok mohl jsem jet taky, protože maminka Světluška mě vzala s sebou do batohu. Ve skanzenu probíhala akce podzim na vesnici, tak jsem mohl se všemi dětmi vidět zblízka jak se připravovalo máslo, zpracovával len, nebo sušilo ovoce. Asi nejvíc se mi líbila pohádka, kterou nám vyprávěla paní Tereza z Křivoklátu. Do školy mně ostatní děti nevzali, protože bych jim prý dělal kaňky do úkolu, ale pak mi ukázali jedničky, které dostali ze psaní. Pouštění draků nám moc nevyšlo, protože foukal málo vítr. Všichni ostatní měli k večeři řízek, jen já dostal přesnídávku. V železničním muzeu jsme viděli spoustu drezín, krásnou parní lokomotivu a železniční semafor ve vagoně. Kluci ocenili leteckou sirénu, já se tedy dost lekl. To už byl večer a já musel do postýlky, ale ostatní si ještě mohli dlouho hrát. Druhý den jsme prošli vodníkovu trasu k mlýnu a zasoutěžili si ve vytahování rybek a střílení na vodníka. Pak už ale děti museli balit, aby stihli autobus domů. Máma mně šoupla do batohu, já tam spokojeně usnul a probudil se až doma


Letní tábor v Janovičkách u Broumova


10. 8. 2008 jsme se společně s 60 dětmi vydali na cestu do Janoviček. Tentokráte jsme porušili pravidlo cesty vlakem a vydali se autobusem. Cestu vlakem jsme si ovšem patřičně užili při zpáteční cestě. Letošní letní tábor byl motivován “Starými pověstmi českými” a myslím, že jsme si ho všichni řádně užili. Jak to všechno probíhalo a jak se dětem v táboře líbilo Vám poví děti samotné. Podívejte se na jejich názory:

Na tomhle táboře se mi líbilo. Byl to nejlepší tábor, na kterým jsem kdy byla. Puťák byl bezva akorát na konci trochu pršelo. V Broumově i v Teplicích nad Metují se mi líbilo a všechny oddílové hry, které jsme hráli mě moc bavily. Taky šátky a tašky, které jsme dělali se mi líbili. Den s nadací Divoké husy byl super. Naše farma byla určitě nejhezčí, protože jsme tam měli i živou kočičku. Svatojánská noc byla dobrá.

Tábor Janovičky byl nejlepší tábor, který jsem zažila. Líbila se mi Svatojánská noc a jak mi četla cikánka z ruky.

Na tomhle táboře se mi moc líbilo. Puťák byl fajn akorát potom pršelo. I soutěže a hádanky mě bavily. Jsem ráda že jedu domů až v neděli a těším se na pouť.(Julča)

Nejvíc se mi líbil puťák. Hráli jsme různé oddílové soutěže a taky jsme hrály hry jenom v oddíle. Pak jsme také dělaly šátky, bužírky, bambule, keramiku, kterou jsme vypalovali v ručně dělané peci.V táboře jsme měli lanové překážky. Každý oddíl si v lese stavěl farmu. Na farmu jsme pak dávali zvířátka, která jsme získávali za soutěže. Líbila se mi noční hra. Oddíl, který vyhrál se mohl houpat v houpací síti a mít celý den pejska “Alíka” Každý den jsme mohli hádat novou hádanku. Líbilo se mi na výletě ve skalách. Líbila se mi také pouť, která byla na úplném konci tábora A co se mi na táboře nelíbilo? Snad jenom to, že v chatkách nebyla elektřina, takže večer když byla tma, tak jsme si nemohli posvítit. (Lenka)